Skip to main content

Bir Grafik Tasarımı Aracı Olarak Figma

Tasarım ve Pazarlama

Grafik tasarımın satış ve pazarlama ile ilgisi nedir?İyi tasarım neden önemlidir? Neden zaman ve enerji harcamaya değer?

Nöropazarlama araştırmaları, insanların satın alma kararlarının %95’inin bilinçaltında verildiğini ortaya koymaktadır.* Bu nedenle, etkileyici bir tasarım yaratmak, tüketici deneyimini olumlu yönde etkilemek için hayati öneme sahiptir.

Görsel tasarımlar, size bin kelimeden daha fazlasını söyleyebilir ve doğru bir tasarım, hedef kitlenizle daha güçlü bir bağ kurmanıza yardımcı olur.

Tüketicilerin %94’ün kötü grafik tasarıma sahip bir web sitesinden ayrılıyor. Ayrıca, tüketicilerin %70’i yalnızca ambalaja dayalı bir marka izlenimi oluşturuyor.* Tasarım aynı zamanda ürünün kimliğini oluşturuyor.

Steve Jobs’ın dediği gibi;
Tasarım sadece göründüğü ve hissettirdiği şey değildir. Tasarım nasıl çalıştığıdır.

Google hangi mavi tonunun satışlarında daha iyi performans gösterdiğini araştırmak için bir A/B testi oluşturup 41 mavi tonu arasından finalist mavi renk tonunu belirledi.

Google’da tasarım ekibinin iki mavi arasında karar veremediğini yazan tasarım ekibi lideri Doug Bowman “küçük tasarım kararlarını tartışmaktan yorulduğunu” belirterek istifa etti.

Ancak doğru bir mavi tonu belirlemek, şirkete 200 milyon sterlin kâr getirmişti.*

Başarılı kampanyalar için
Tasarımcı ve Pazarlamacı İşbirliği

Etkili ve başarılı pazarlama kampanyalarının oluşturulması, kurum kimliğinin güçlendirilmesi, marka sadakatinin oluşturulması gibi süreçlerde tek başına tasarımcı veya pazarlamacı yeterli değildir.

Her iki grubun bir araya gelmesi, doğru hedef kitleye
güçlü ve çarpıcı görselleri iletmenin yanı sıra stratejik pazarlama mesajlarının yaratılmasında da yardımcı olur.

Branding, her işletmenin yüzüdür. Görsel olarak çekici tasarımlar yaratmak kadar, bir markanın imajını ve mesajlarını doğru şekilde yansıtan tasarımlar oluşturmak da büyük öneme sahiptir.

Şimdi siz de işletmenizi gözden geçirin. Logonuzdaki, web sayfanızdaki veya ürün ambalajınızdaki görsel iletişim imajını düşünün. Tüketicilere nasıl bir his uyandırdıklarını anlamak, başarılı bir tasarım ve pazarlama stratejisi için temel bir adımdır.

Rekabetçi iş ortamında, tasarımın ve marketing’in gücünden yararlanarak, tüketicilere
bağ kurmak sizi bir adım öne taşıyacaktır.