Skip to main content

Inspire.

Filter

Gerçekliğin Sınıflandırması (AR, VR, MR, XR) – Bölüm 4

Yaşantımızı ve fiziksel dünyayı insan için kişiselleştirirken faydacı bir yaklaşımla insan hayatına dokunmak bu teknolojinin…

İyi Tasarımın Matematiği

Bugüne kadar tasarım derslerinde öğrendiklerinizin size tam tersini söylüyoruz

Artırılmış Gerçekliğin Türleri – Bölüm 3

Artırılmış gerçeklik teknolojileri temel olarak algılayıcılar, işlemci ve görüntüleyici olarak 3 bileşen ile çalışmaktadır.

Göz Takip Testiyle Daha Etkili Tasarım

Görsel iletişim görme duyumuzla başlayan bir süreçtir. Gönderici ve alıcı arasındaki bu süreci doğru yönetmek…

Artırılmış Gerçekliğin Tarihi – Bölüm 2

Artırılmış gerçeklik kavramının doğuşu 1960’lı yıllarda 3 boyutlu görselleri görüntüleyebilen ve kafaya takılan başlık sistemi…

Artırılmış Gerçeklik Tasarımı – Bölüm 1

Artırılmış gerçeklik, gerçek fiziksel dünyamızı sanal/sentetik varlıklar ile zenginleştirebildiğimiz yeni stereoskopik görüntüleme teknolojisidir.

Birlikte Çalışalım.

Grafik tasarımı ile tanışarak başladığım kariyer yolculuğumda grafik tasarımının masaüstü yayıncılık tasarımlarından, dijitial tasarım disiplinlerine kadar tüm ATL ve BTL tasarım süreçlerinde çalışma fırsatı buldum. Ardından Motion Graphic Tasarımı (Hareketli Grafik), Ul (User Interfaces) tasarımı ve No-Code tasarım alanlarında çalışmalar ürettim. Son zamanlarda 3D tasarımına ve artırılmış gerçeklik tasarımına yöneldim. Multidisipliner bir çalışma portföyüyle disiplinlerarası görsel çalışmalar üreten bir tasarımcıyım.

Hedefim yakın gelecekte görsel iletişim tasarımının sınırlarını keşfetmek ve XR tasarımı üzerine çalışmalar üretmek.

Contact Me.

    © 2023 Kaan Yalçınkaya.  I info@kaanyalcinkaya.com